Już od lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia książki Jacka Pałkiewicza pojawiają się na półkach księgarni. Tematyka jego książek to podróże i wyprawy jakie odbył (a ma ich na swoim koncie imponującą liczbę), odkrycia i osiągnięcia jakich dokonał, jak również sztuka przetrwania, której to jest trenerem oraz tematy dokumentalno historyczne.

Jego dorobek to ponad 40 publikacji książkowych w tym wiele wznowień, nie tylko w języku polskim ale i włoskim, rosyjskim oraz angielskim. Z ciekawostek można dodać, że książka o tytule „Tajna misja” (Wyd. MON 1974) została wydana w ponad 400 tysiącach egzemplarzy, a „Pasja życia” doczekała się aż 10 wydań.

Przewodnik po polskiej literaturze pięknej od XVI do XXI wieku 500 polskich książek, które warto w życiu przeczytać (Muza 2012) zaliczył Syberię Jacka Pałkiewicza do tych pozycji, które z różnych powodów wypada znać.

W 2014 roku Jacek Pałkiewicz znalazł się na czwartym miejscu w rankingu (wg. Press) polskich autorów książek, którzy mają na koncie najwięcej przekładów swojej twórczości.