Nie ma pewnie w Polsce nikogo, kto by bardziej, niż Jacek Pałkiewicz zasłużył sobie na miano podróżnika. Są podróżujący celebryci, reportażyści, dokumentaliści, ale podróżnik jest jeden. To Pałkiewicz. Nie ma sensu tu przypominać jego biografii, wielu z nas zna ją na pamięć. Ważne jest co innego. Jacek ma gen, który wypycha go w nieznane, każe włóczyć się po nieznanych zakątkach świata, zaglądać w miejsca zakazane. Nie robi tego dla kamer, czy potrzeby kreacji własnej osoby, choć książki i zdjęcia, które z sobą przywozi są fascynujące. Sztuka podróżowania to kompendium wiedzy o wędrówkach wzdłuż i wszerz świata. Jacek dzieli się nie tylko doświadczeniem, ale przede wszystkim pasją i intensywnością przeżywania. Przy okazji pokazuje swój podróżniczy warsztat, odsłania tajemnice i podpowiada jak podróżować, by zyskać jak najwięcej, a stracić… jak najmniej. Obowiązkowa lektura dla podróżujących.

Bogusław Chrabota, Rzeczpospolita

Notka o „SZTUCE PODRÓŻOWANIA” Jacka Pałkiewicza

    Ukazało się bestsellerowe wydanie „Sztuki podróżowania” Jacka Pałkiewicza (Zysk i S-ka Wydawnictwo). To praktyczne rady i niezastąpione wskazówki wynikające z niebywałego bagażu doświadczeń Autora, skierowane do osób początkujących, jak i doświadczonych. Wiele osób dotkniętych bankructwem w sektorze biur podróży,  może by i wyjechało na własną rękę, ale brak im odwagi i doświadczenia. Tak unikatowe kompendium posłuży do zaplanowania bezpiecznych, a jednocześnie atrakcyjnych oraz pełnych wrażeń wakacji. Jak pisze Wydawca, to „Istna biblia do przestudiowania przed wyjazdem na urlop z rodziną czy w podróż w nieznane”. 

    Autor uzupełnia: „Wyznaję zasadę, że dobre planowanie jest podstawą powodzenia i kluczem do sukcesu w każdej wędrówce Zawarłem tutaj kompleks informacji w których zwracam uwagę na istotne tematy. Chodzi o ustalenie charakteru podróży, zebranie dokumentacji, zakup właściwego ekwipunku i odzieży, staranny dobór współtowarzyszy, połączonych jednym wspólnym celem. Przypominam też, że nie wszystko można zawsze przewidzieć i powodzenie podróży zależy wtedy od naszej wiedzy lub elastyczności”.

   „Sztuka podróżowania” posiada elegancką oprawę i bogatą szatę graficzną. Można ją polecić jako doskonały urodzinowy upominek, prezent świąteczny, czy też ślubny, przydatny przed wyjazdem w podróż miodową.

Jacek zebrał w jednym tomie doświadczenia z najdalszych szlaków, a ponieważ był wszędzie, każdy z Państwa znajdzie tu coś, co pasuje do Waszego następnego wyjazdu – obojętne czy to wyjazd na urlop, czy wyprawa w nieznane. 

                                                                                                                Wojciech Cejrowski

Sztuka podróżowania, autor Jacek Pałkiewicz, Zysk i S-ka Wydawnictwo 2012, stron 464, format 22×16 cm, zdjęcia kolorowe 260, cena 44,90 zł