Polski English
książki

palkiewicz.com

Wydanie 2020

KSIĄŻKI AUTORSTWA JACKA PAŁKIEWICZA
Jacek Pałkiewicz • Oficjalna strona podróżnika

palkiewicz.com 2020

Książka palkiewicz.com 2020

Autor Jacek Pałkiewicz, Świat Książki 2020.
Miękka okładka, stron: 408, kolorowe zdjęcia.

Kup u wydawcy

O książce

"Barwny film mojego życia dobiega definitywnie do punktu docelowego" pisze w palkiewicz.com Jacek Pałkiewicz. Kolejna książka pogromcy Atlantyku i Amazonki, trenera kosmonautów i antyterrorystów, to rozrachunek ze sobą oraz fragment arcyciekawej podróży życia, w której widział dużo więcej niż prekursor epoki odkryć geograficznych, legendarny Marco Polo. Autor twierdzi, że życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie wziąć, a on nie zamierza zrezygnować z niczego, co mu się należy. A trzeba przyznać, że żył tak, jakby żadne granice - geograficzne, fizyczne, mentalne - nie istniały. Niewielu ludzi może to o sobie powiedzieć. Wie gdzie leży wąska granica oddzielająca brawurę od ostrożności, ignorancję od roztropności, spoza której nie ma już powrotu. Jest twardzielem, bo potrafi walczyć z wszelkimi przeszkodami, ale potrafi też przyznać, że wielki trud, stres, lęk i opały są nieodłącznymi kompanami w jego wyprawach.

Ambasador Polski na wszystkich kontynentach cieszy się zaufaniem w szerokich kręgach reprezentujących różne opcje ideologiczne i w pewnych kwestiach może się z nimi zgadzać, a w innych nie. Nie pozostaje bierny wobec waśni narodowych, które tak bardzo nadwyrężyły więzi międzyludzkie. Stojąc ponad politycznymi podziałami, szuka wspólnego języka i angażuje się w dzieło kruszenia murów między rodakami głęboko podzielonymi na dwa zwalczające się fronty. Moralnego wsparcia dodaje mu Krzyż "Pro Ecclesia et Pontifice", który otrzymał od Benedykta XVI w dowód "zaangażowania w pracę na rzecz wspólnego dobra". "Bez wzajemnego działania i akceptacji dla odmiennych poglądów nie będzie silnej Polski – twierdzi Pałkiewicz, który nie układa się i nie poddaje dyktatowi maniakalnej poprawności politycznej. - Pozostaniemy odseparowani od Europy".

Autor angażował się w walkę o ochronę naszej planety, kierując wiekopomną misją ekologiczną kosmonautów przeciwko agresji cywilizacji przemysłowej w integralność przyrody. "Byłem naiwny, ta kampania nas przerosła - komentuje pozbawiony złudzeń Pałkiewicz. - Przegraliśmy z potężnym lobby, które posiada klucz do naszego losu".

palkiewicz.com (Wydawnictwo Świat Książki) to także chłodne refleksje nad schyłkiem pewnej epoki. Niepokoi go dziś widmo zmierzchu pogrążonej w chaosie i tkwiącej na rozdrożu Europy, która traci instynkt samozachowawczy, stając się politycznym zakładnikiem islamu. Społeczeństwo przesiąknięte chroniczną niepewnością obawia się o przyszłość, bo nie znajduje odpowiedzi na swoje problemy i wewnętrzne rozdarcie. Dodajmy do tego Covid-19, który wywrócił do góry nogami nasze życie. "Po szalonych globalnych przemianach, które zmieniły oblicze świata, dotknęła nas deprymująca niestabilność – pisze człowiek instytucja, wybitny dziennikarz i podróżnik. - Teraz nadchodzi era nowej rzeczywistości, której nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić".


Follow @JacekPalkiewicz Tweet

CO MÓWIĄ INNI O KSIĄŻCE

Pałkiewicz wśród ludzi, Pałkiewicz łączący, Pałkiewicz orędownik odnajdywania wspólnego języka. Czyż to nie ważniejsze w dzisiejszym świecie od pogoni za kolejnymi mirażami?

Bogusław Chrabota "Rzeczpospolita"

Czytam: "Barwny film mojego życia dobiega defi nitywnie do punktu docelowego". Nie chcę wierzyć i nie wierzę. Jacek jeszcze nas wszystkich zaskoczy.

Paweł Reszka "Polityka"

Gdybyśmy wszyscy nauczyli się od niego sztuki dzielenia się radością życia i optymizmem, nasz świat i nasz kraj byłyby jeszcze cudowniejsze. Dlatego warto poznać tego człowieka.

Jacek Karnowski "Sieci"

Wybitna książka wybitnego człowieka. Jest tu wszystko, ale przede wszystkim życie. Fascynujące i mądre. Po przeczytaniu tego tomu chce się piękniej i lepiej żyć.

Paweł Siennicki "Polska The Times"

Widział dużo więcej niż Marco Polo i potrafi też o tym wspaniale opowiadać.

Tomasz Sakiewicz "Gazeta Polska"

Ten kalejdoskop skrzący się kolorami, detalami nieistniejącej już często rzeczywistości każe się zastanowić, czy nasz świat zmierza we właściwym kierunku. To fascynująca lektura.

Aldona Toczek "Fakt"

VIP ZDJĘCIA PROMO

Jacek Pałkiewicz Zbigniew Boniek palkiewicz.com 1
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 4
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 7
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 10
Jacek Pałkiewicz Potocka palkiewicz.com 13
Jacek Pałkiewicz Dudek palkiewicz.com 16
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 19
Jacek Pałkiewicz Bronisław Komorowski palkiewicz.com 22
Jacek Pałkiewicz Aleksander Kwaśniewski palkiewicz.com 25
Jacek Pałkiewicz Wojciech Cejrowski palkiewicz.com 2
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 5
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 8
Jacek Pałkiewicz Potocka palkiewicz.com 11
Jacek Pałkiewicz Baranowski palkiewicz.com 11
Jacek Pałkiewicz Terlecki palkiewicz.com 17
Jacek Pałkiewicz W Sieci palkiewicz.com 21
Jacek Pałkiewicz Chrabota palkiewicz.com 23
Jacek Pałkiewicz popiersie palkiewicz.com 26
Jacek Pałkiewicz Owsiak palkiewicz.com 3
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 6
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 9
Jacek Pałkiewicz Kaja palkiewicz.com 12
Jacek Pałkiewicz Fąfara palkiewicz.com 15
Jacek Pałkiewicz książka palkiewicz.com 18
Jacek Pałkiewicz Nycz palkiewicz.com 21
Jacek Pałkiewicz Bajkowski palkiewicz.com 24
Cała Polska czyta Pałkiewicza 27

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Artykuły w prasie
Artykuły w prasie Jacka Pałkiewicza

Artykuły Jacka Pałkiewicza i o Jacku w prasie i periodykach na świecie.

Artykuły w prasie

Galeria zdjęć
Galeria zdjęć Pałkiewicza

Albumy zdjęć Jacka Pałkiewicza z wypraw, podróży, spotkań i wiele innych.

Galeria zdjęć

Wyprawy i podróże
Wyprawy i podróże Jacka Pałkiewicza

Zobacz wybrane wyprawy, podróże, staże survivalowe Jacka Pałkiewicza.

Wyprawy i podróże