Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz

PolskiEnglish

Start » Książki » Pasja życia, wydanie uzupełnone

Pasja życia

Pasja życia

Nowe wydanie, uzupełnione

Uzupełnione i uaktualnione IX wydanie "Pasji Życia" to zbiór fascynujących reportaży z dalekich wypraw, o niezwykłych odkryciach i nieznanych cywilizacjach. Znajdujemy tam m.in. atmosferę prawdziwych męskich przygód, relacje z poszukiwania El Dorado, a także kulisy odkrycia źródła Amazonki.

Rok wydania: 2010. Wydawnictwo: Zysk i S-ka. Stron: 568. Twarda broszurowa.

Burzliwe życie niezmordowanego łowcy przygód, któremu szczerze zazdrościł sam Thor Heyerdahl, nie mieści się w prostej definicji. Reporter, twórca survivalu, specjalista od spraw bezpieczeństwa osobistego, wniósł duży wkład w uświadomienie europejskiej publiczności znaczenie troski o środowisko i jego ochronę. Członek londyńskiego Royal Geographical Society, jest autorem kilkunastu książek i filmów dokumentalnych. Publikuje swoje reportaże na łamach najbardziej poczytnych czasopism europejskich.

Niepospolita, żelazna pasja pcha go ku wciąż nowym wyzwaniom, pozwalając mu tworzyć jego niezwykły życiowy scenariusz. "Życie jest zbyt krótkie, żeby nie starać się o natychmiastowe gratyfikacje", napisał on kiedyś. Z pewnością jest uzależniony od adrenaliny. Wydaje się, że dla niego mocne, pełne intensywnych emocji życie jest główną wartością nadającą sens egzystencji. To, co zwykle dla innych bywa snem, on przeżywa na jawie. "Odcięty od świata - wyznaje -, cierpiałem pragnienie i chłód, ryzykowałem życiem. Nie bałem się trudności i wysiłku. Żyłem pełną piersią. Niczego nie żałuję, niczego nie chciałbym zmienić. I nadal nie mam dosyć."


facebook google+ pinterest twitter youtube

©2018 Jacek Pałkiewicz