Polski English
książki

Pasja Życia

Wydanie X (2018) • Uaktualnione i rozszerzone

KSIĄŻKI AUTORSTWA JACKA PAŁKIEWICZA
Jacek Pałkiewicz • Oficjalna strona podróżnika

Pasja Życia, Wydanie X, 2018

Pasja Życia wydanie X 2018

Autor Jacek Pałkiewicz, Zysk i S-ka Wydawnictwo 2018.
Twarda okładka, stron: 562, kolorowych zdjęć: ponad 250.

Kup u wydawcy

O książce

Wznowione i poszerzone X wydanie książki Jacka Pałkiewicza to zbiór fascynujących reportaży z dalekich wypraw, o niezwykłych odkryciach i nieznanych cywilizacjach. Znajdujemy tam m.in. atmosferę prawdziwych męskich przygód, relacje z poszukiwania El Dorado, podróż do nieistniejącego państwa Somalii, samotny rejs przez Atlantyk, wyprawę astronautów w obronie zdrowia naszej Planety, spływ Mekongiem w poszukiwaniu egzotyzmu dawnych Indochin, a także kulisy odkrycia źródła Amazonki, za które w 2003 r. Pałkiewicz został uhonorowany najwyższym włoskim odznaczeniem Kawalera Orderu Zasługi Republiki.

Bogactwo unikalnych tematów imponującej książki zilustrowane jest atrakcyjnymi kolorowymi fotografiami.

Burzliwe życie niezmordowanego łowcy przygód, któremu szczerze zazdrościł sam Thor Heyerdahl, nie mieści się w prostej definicji. Reporter, twórca survivalu, specjalista od spraw bezpieczeństwa osobistego, wniósł duży wkład w uświadomienie europejskiej publiczności znaczenie troski o środowisko i jego ochronę. Członek londyńskiego Royal Geographical Society, jest autorem ponad 30 książek. Publikuje swoje reportaże na łamach najbardziej poczytnych czasopism europejskich.

PASJA ŻYCIA WYDANIE X

Spot promocyjny książki Jacka Pałkiewicza

Książka Pasja Życia

Follow @JacekPalkiewicz Tweet

Pasja Życia wydanie X uaktualnione • Słowo od wydawcy

Niepospolita, żelazna pasja pcha Jacka Pałkiewicza ku wciąż nowym wyzwaniom, pozwalając mu tworzyć jego niezwykły życiowy scenariusz. "Życie jest zbyt krótkie, żeby nie starać się o natychmiastowe gratyfikacje", napisał on kiedyś. Z pewnością jest uzależniony od adrenaliny. Wydaje się, że dla niego mocne, pełne intensywnych emocji życie jest główną wartością nadającą sens egzystencji. To, co zwykle dla innych bywa snem, on przeżywa na jawie. "Odcięty od świata - wyznaje -, cierpiałem pragnienie i chłód, ryzykowałem życiem. Nie bałem się trudności i wysiłku. Żyłem pełną piersią. Niczego nie żałuję, niczego nie chciałbym zmienić. I nadal nie mam dosyć".

Ciepło o Jacku Pałkiewiczu i jego książce wypowiadają się m.in. trzej ostatni prezydenci Polski, kardynał Józef Glemp, Thor Heyerdahl i Aleksander Gudzowaty. Ten ostatni mówi: "Gdyby Jacek Pałkiewicz urodził się w czasach Kolumba, to Ameryka Łacińska mówiłaby po polsku".

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Artykuły w prasie
Artykuły w prasie Jacka Pałkiewicza

Artykuły Jacka Pałkiewicza i o Jacku w prasie i periodykach na świecie.

Artykuły w prasie

Życiorys Pałkiewicza
Życiorys Pałkiewicza

Przeczytaj życiorys Jacka Pałkiewicza w krótkim opisie biograficznym.

Życiorys Pałkiewicza

Sylwetka Pałkiewicza
Sylwetka Pałkiewicza

Poznaj sylwetkę Jacka Pałkiewicza w artykule Gabrielli Bordignon.

Sylwetka Pałkiewicza