Pałkiewicz

Jacek Pałkiewicz

PolskiEnglish

Start » Książki » Amazonka, Zagadka źródła królowej rzek

Amazonka Źródło królowej rzek

Amazonka

Zagadka źródła królowej rzek

Książka Jacka Pałkiewicza demaskuje kulisy matactwa i intryg związanych z miejscem narodzin największej rzeki świata, Amazonki. Książka powstała na podstawie ekspedycji i odkrycia autora oraz badania prowadzonego prze kierowany przez niego zespół specjalistów.

Rok wydania: 2009. Wydawnictwo: Zysk i S-ka. Stron: 452. Twarda okładka.

Nauka bywa hermetyczna na odkrycia. Każda nowa prawda naukowa wprowadza zamieszanie w ułożonym, tkwiącym zwykle przy ortodoksyjnych pozycjach świecie wiedzy.

Potrzeba było 12 lat aby teoria źródła Amazonki ugruntowała się w powszechnej świadomości i stała się uznanym kanonem. To okres niezbędny na zaistnienie w środowisku naukowym, krytykę i weryfikację pionierskich wyników, oraz wymianę poglądów między geografami. Teza ta, przedstawiona przez międzynarodowy zespół specjalistów, kierowany przez Jacka Pałkiewicza, została arbitralnie zaakceptowana przez Peruwiańskie Towarzystwo Geograficzne, odcinające się od obiegowych opinii i narosłych kontrowersji.

Publikacja "Amazonka. Zagadka źródła królowej rzek" dostarcza dowody na potwierdzenie tego geograficznego faktu. Kompleksowe badania przyczyniły się do obalenia przestarzałych poglądów, w tym tezy. Według aktualnego stanu wiedzy Amazonka bierze początek w peruwiańskich Andach, na górze Quehuisha, skąd wypływa strumień Apacheta, źródłowy odcinek Amazonki. W swojej książce Jacek Pałkiewicz demaskuje także kulisy rodzimych matactw i intryg, próbujących deprecjonować to osiągnięcie.


facebook google+ pinterest twitter youtube

©2018 Jacek Pałkiewicz